“Dzieci uczą rodziców”

Przedszkole bierze udział w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej

 “Dzieci uczą rodziców”.  

 

Tematem pierwszej lekcji był “Bezpieczny Uczeń”. Celem lekcji było poszerzenie i utrwalenie wiedzy z obszaru bezpieczeństwa dzieci w zakresie bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole i w domu. 

Drugim tematem lekcji był “Magiczny las”. Podczas tej lekcji dzieci dowiedziały się czym jest las, poznały mieszkańców lasu, drzewa które rosną w lesie. Dowiedziały się również czego nie wolno robić w lesie i jak zachowywać się w rezerwacie przyrody. 

Trzecia lekcja “Niepodległa Polska”. Celem tej lekcji było przedstawienie dzieciom symboli narodowych- flaga, godło, hymn. Prezentacja postaci ojców naszej Niepodległości, wspólna nauka “Katechizmu Polskiego dziecka”. 

 

Czwarta lekcja dotyczyła “Świątecznej opowieści”. Podczas tej lekcji dzieci poznały świąteczne tradycje i zwyczaje, zrozumiały czym jest pomaganie i dlaczego jest ważne oraz dowiedziały się, jak małymi gestami można sprawić radość innym. Tematem piątej lekcji były “Bezpieczne ferie”. Podczas tej lekcji dzieci poznały zasady bezpiecznego przebywania w górach, dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas bawiąc się na śniegu oraz jak dbać o swoje zdrowie w zimowe mroźne dni.